ברוכים הבאים לבלוג של פילוביץ' שחף
בישראבלוף מגלה פילוביץ שחף לעם ישראל
את כל מה שהתקשורת מקפידה להסתיר

הפשע המאורגן בשטחים והחשדות לשחיתות ברשות המסים

שי שהמי על צד שמאל 11.01.2007 02:30
הפשע המאורגן בשטחים והחשדות לשחיתות ברשות המסים


קו ישר מחבר בין הפשע המאורגן המתבצע זה כמה עשורי שנים בשטחים לבין השחיתות המיוחסת על ידי המשטרה לבכירים ברשות המסים.פשע מאורגן מוגדר כפשע המבוצע על ידי עבריינים בתמיכה – אקטיבית או פסיבית - של השלטון, או גורמים בכירים בשלטון, לרבות גורמי אכיפת שלטון החוק. בשטחים מבצעים מתנחלים ותומכיהם, מזה שנים רבות, עבירות של פשע מאורגן.
 
השתלטותם של מתנחלים על קרקעות פרטיות של  פלסטינאים, הקמה בלתי חוקית של מאחזים והרחבה בלתי חוקית של התנחלויות - התבצעו זה שנים בתמיכה ובסיוע ישיר ועקיף של שרים, חברי כנסת, משרדי ממשלה ובכירים בסוכנות היהודית. עבירות רצח של פלסטינאים ופציעתם, גרימת נזק לרכושם, תקיפת ישראליים ותקיפתם של חיילי צה"ל ושוטרים על ידי מתנחלים ותומכיהם - נתקלו במקרים רבים במדיניות של סלחנות ועצימת עיניים מצד גורמי אכיפת שלטון החוק, כולל היועץ המשפטי לממשלה, פרקליטות המדינה, משטרת ישראל, הפרקליטות הצבאית ובתי המשפט – האזרחיים והצבאיים למיניהם. במרבית המקרים לא בוצעו חקירות; במקרים המעטים שבוצעו חקירות לא הועמדו העבריינים לדין. ובמרביתם של המקרים הספורים שבהם העבריינים הועמדו לדין הם זוכו או נגזרו עליהם עונשים מגוחכים, ובסופו של דבר הם זכו לקיצור עונשם או לחנינה. דוגמא אחת מני רבות, המלמדת על השיטה, היא דוגמתו של אברי רן, שהקים חווה בלתי חוקית על אדמות פלסטינאיות פרטיות ולא הפסיק מאז להתנכל לשכניו הפלסטינאים. פעמיים הוא הועמד לדין בגין תקיפה אלימה של פלסטינאים ושל פעילי שלום וזוכה "מחמת הספק". דוגמא נוספת הוא מקרהו של אל"מ (מיל') דני תרזה, שהיה עד לא מזמן הממונה במשרד הביטחון על בניית חומת ההפרדה, שלגביו קבע בית המשפט העליון שהוא הטעה את בית המשפט בתצהיר – דהיינו חשד למתן עדות שקר – תוך שימוש שקר בנימוקי ביטחון, בעניין עתירתם של פלסטינאים בנושא הגדר; תרזה לא רק שלא הועמד לדין, אלא קודם והפך להיות יועצו הבכיר של ראש הממשלה כפרס על שירותיו הטובים למדינה. החומה היא הדוגמא הטובה ביותר לפשע מאורגן: מקרים רבים של הפקעת קרקעות של פלסטינאים ופגיעה קשה במרקם חייהם תוך שימוש שקרי בעילת הביטחון, באישור מפורש או משתמע של השלטון, המקבלים הגנה כמעט מלאה ממערכת אכיפת שלטון החוק.

מדיניות הפשע המאורגן בשטחים, המתבצעת שנים רבות, חלחלה אל מעבר לקו הירוק וזרועותיה התפשטו לכל עבר. שרים, חברי כנסת, חברי מרכזי מפלגות ופעילים פוליטיים, "מאכרים" למיניהם, פקידים בכירים בשירות המדינה ובפרקליטות, קצינים גבוהים במשטרה ואנשי עסקים ובעלי הון – כולם הבינו כיצד השיטה עובדת (או אינה עובדת), הפנימו אותה וישמו אותה. מול אזלת ידה של המערכת לאכיפת שלטון החוק – היועץ המשפטי לממשלה, הפרקליטות, משטרת ישראל ומערכת המשפט - הפשע המאורגן חוגג גם בביתנו. אחת התוצאות האחרונות היא התמונה המתגלית לנגד עינינו ברשות המסים. קדמו לה תמונותיהם של החשודים אריק שרון ובניו, אהוד אולמרט, צחי הנגבי, פואד בן-אליעזר, שלמה בניזרי ושל העבריינים אריה דרעי, נעמי בלומנטל ועוד רבים אחרים.

הפשע המאורגן אינו ניתן לחלוקה. כדי למגרו צריך לנקות את האורוות גם בישראל וגם בקולוניות שלה מעבר לקו הירוק. זהו צורך קיומי למדינה ולדמוקרטיה השבירה שלה. אם לא נעשה זאת, נרוויח בקרוב מאוד וביושר את התואר "מדינת בננות", ובא לציון הגואל.

* הכותב הוא עורך-דין.לכתבה המקורית המלאה


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה