ברוכים הבאים לבלוג של פילוביץ' שחף
בישראבלוף מגלה פילוביץ שחף לעם ישראל
את כל מה שהתקשורת מקפידה להסתיר

מליונר המקורב מאוד לשמעון פרס ואשר נתפס כבר בעבר במתן שוחד לפרס ואח'

פילוביץ שחף רוטר 24.07.2007 05:20
"הסימביוזה חוגגת ברשות ובסמכות = שמעון פרס"

"הסימביוזה חוגגת ברשות ובסמכות = שמעון פרס"


חתן פרס ישראל לקרימינולוגיה לשנת 2003 - מר/פרופ' {אמריטוס} מנחם אמיר, מהמכון לקרימינולוגיה, הפקולטה למשפטים, האוניברסיטה העברית בירושלים.הציטוטים המפורסמים שלו: "פשע מאורגן מתחיל בסחיטה ונגמר בסחיטה..." ן- "פשע מאורגן מתחיל בשקר מאורגן".מליונר המקורב מאוד לשמעון פרס ואשר נתפס כבר בעבר במתן שוחד לשמעון פרס ואחרים, נעצר בחשד לפרשיית שוחד חדשה בתעשייה האוירית במליוני דולרים, ביחד עם סוכן נוסף. מנכ"ל התעשייה האוירית לשעבר משה קרת יוזמן לחקירה בשל ממצאים בעייתיים ביותר שנחשפו בחקירת המשטרה בפרשה. צו איסור פרסום על שמו הוצא בניגוד לחוק על ידי השופטת הדסה נאור ולאור נוסחו מתעורר החשד הממשי שגם היא קיבלה שוחד בתמורה להוצאת הצו. החשוד עזב את הארץ בעיצומה של החקירה בסיוע של בית המשפט, אשר מאפשר לו להמשיך להונות נציגים שלטוניים של מדינות רבות בחו"ל.

דוד הכהן, 29.09.05 23:14

המליונר חשוד בקבלת עמלה מופרזת גם מעיסקאות שבהן הוא לא היה מעורב, בסך כולל של 13 מליון דולר לפחות. יחד עימו נעצרו 2 סוכנים באגף הרכש והשיווק בחשד להוצאת כספים במרמה ומתן שוחד. המעצרים בוצעו לאחר חקירה סמויה שנמשכה כחצי שנה. בכירים נוספים -ובהם משה קרת, מנכ"ל התעשייה האוירית בעבר, יזומנו לחקירה מיידית. המקורבים למליונר ובהם שמעון פרס מנסים להפעיל את השפעתם על גורמי החקירה והמשפט כדי שאלה ימתנו את טיפולם בפרשה וימזערו אותה, ואף ניסו להוציא צו איסור פרסום בעניין, אלא שהסתבר שהצו איננו חוקי ואין לו תוקף.


הפרשה החלה בעקבות דוח מבקר המדינה וחקירת הממונה על הביטחון במערכת הביטחון, יחיאל חורב, מלפני כחצי שנה. לאחר פרסום הדוח פתחה היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות של המשטרה בחקירה סמויה נגד השניים, והבוקר הם נעצרו ונערכו חיפושים בבתיהם בתל-אביב ובאשקלון.

על פי החשד, במהלך עבודתם בתעשיה האווירית לקחו השניים שוחד מגורמים שעמם עשו עסקים.

היום עצרה היחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים של משטרת ישראל עצרה שני סוכני רכש ושיווק של התעשיה האווירית בחשד למעורבות לכאורה במרמה ולקבלת כספים במרמה במהלך עסקות שביצעו עבור התעשיה. היקף העסקות: מיליוני שקלים. כן נבדק חשד שהשניים העניקו שוחד וטובות הנאה לבכירים בתעשיה האוירית וכך הם זכו בבלעדיות בנושא עסקות נשק בעיקר עם מדינות מזרח אירופה.

השניים, סוכן שיווק וסוכן רכש, חשודים ששיחדו בכירים בתעשיה האווירית ובתמורה קיבלו עמלות גבוהות במיוחד בעסקות של התעשיה האווירית עם רומניה ומדינות נוספות במזח אירופה. הם נעצרו בעקבות חקירה סמויה שהתנהלה במשך מספר חודשים בעקבות תלונה של התעשיה האווירית על חשד להוצאת כספים ובעקבות דוח מבקר המדינה שבדק התנהלות עסקות במחלקת הרכש והצביע על חשדות לפלילים. שני העצורים, על-פי החשד, העלימו לכיסם כספים שהיו חלק מעסקות גדולות שעשתה התעשיה האווירית בשנים האחרונות בארץ ובחו"ל.

ככל הנראה, העמלות העודפות היוו צינור-שוחד שבאמצעותו התעשייה האוירית שיחדה את מקבלי ההחלטות באותן מדינות, ואותם סוכני מכירות היוו מתווכים לשוחד הזה. נבדק החשד  למעורבותו של שגריר ישראל ברומניה, סנדו מזור.

הבת של הסוכן השני אשר נעצר עובדת כמזכירה בלשכת מנכ"ל התעשייה האוירית, ובידי חוקרי היחב"ל הצטברו לראיות שהקשר העיסקי הפסול עם מנכ"ל התעשייה האוירית לשעעבר והנוכחי נפרץ בזכות קשר רומנטי-אסור ביניהם, כשהאבא מפעיל את הבת וכישוריה המיניים אצל המנכ"ל כדי לקדם את עסקיו בסכומי עתק.

לדברי גורם משטרתי, יש נגד השניים תשתית ראייתית בדבר ביצוע העבירות וממצאים נוספים הועברו למשטרה על-ידי הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמ"ב), שבדק חלק מהחשדות והגיע למסקנה שיש חשדות לכאורה.

המשטרה הוסיפה כי בוצעו חיפושים מקיפים בבתי הסוכנים בת"א ובאשקלון וכן במשרדי התעשיה האווירית ובמפעלים. בעקבות ממצאים שנתפסו ובתום חקירה ראשונית של החשודים היום במשרדי היחידה המשטרתית בפ"ת יוחלט האם לבקש את הארכת מעצרם ובהמשך יקבעו החוקרים האם בכירים נוספים בתעשיה יזומנו לחקירה. כאמור נבדק חשד כי חלק מהבכירים בתעשיה קיבלו שוחד תמורת הסיוע לשני הסוכנים.


צו איסור פרסום שערורייתי ובלתי חוקי בעליל

בית משפט השלום בתל אביב הורה הערב לשחרר בערבות ובתנאים מגבילים את אחד החשודים, ואסר לפרסם את שמו למשך 90 יום. צו איסור הפרסום ניתן על ידי השופטת הדסה נאור תוך ביצוע עבירות על החוק, ועל כן אין לו תוקף משפטי מחייב (מה גם ששמו של החשוד פורסם בהרחבה בערוצי הטלויזיה, הרדיו ואתרי האינטרנט, כולל ערוצי החדשות בשפות אחרות של גלובל-ריפורט ברומניה ויתר המדינות בהן פעל פרנקל, ובעיקר, עד לשעה זו ממש, אתר בתי המשפט בעצמו מפר את הצו ומפרסם את שמו של העצור פרנקל, אז מה לתקשורת להיות יותר צדיקה ממערכת המשפט...).


(צילום המסך נחשף על ידי הגולש הלמו באתר רוטר)

השופטת קבעה שהיא אוסרת את הפרסום רק כי יש חשש שפרסום שמו עלול לפגוע בו ולגרום לו נזק בלתי הפיך.

"לאור סעיף 70(ה1)(1) לחוק בתי המשפט (נוסח משולב תשמ"ד-1984, ולאחר ששוכנעתי כי עלול להגרם לחשוד נזק בלתי הפיך באם שמו והפרשה יתפרסמו בטרם תסתיים החקירה, אני מורה על איסור פרסום שמו של החשוד למשך שלושה חודשים מהיום, או עד לסיום החקירה, הכל לפי המוקדם. הדסה נאור, שופטת"

זה הוא כמובן טיעון אבסורדי, שכן פרסום שמו של כל חשוד המצוי בחקירה "עלול להגרם לחשוד נזק בלתי הפיך באם שמו והפרשה יתפרסמו בטרם תסתיים החקירה", ושיקול זה מעולם לא היווה צידוק להגבלת זכות הציבור לדעת.

1. אילו היה חשש כי הפרסום עשוי היה לחבל בחקירה עצמה, אזי איסור הפרסום היה מוצדק.

2. אילו היה כלל שלפיו שמותיהם של כל החשודים ללא יוצא מן הכלל יהיה חסוי כל עוד לא מסתיימת החקירה בעניינם, אזי איסור הפרסום היה מוצדק ואף מבורך.

3. קירבתה של השופטת לידידו הטוב של העצור פרנקל - מר שמעון פרס, גם כן אינו מפזר את הערפל סביב הצו הבלתי חוקי הזה.

4. המנעותה מלנמק את החלטתה (מה ההבדל בין פרנקל לבוזגלו?) מבטלת אותה אוטומטית

5. הידיעה שיש ברשותינו כי השופט נאור (כן, ההיא, הקרובה של ההוא...) מונתה לתפקידה כשופטת בניגוד לחוק ממילה הופכת כל צו שהיא מוציאה לבלתי רלוונטי.


מיותר לציין כי אם יתקבלו בתגובות לכתבה זו נימוקים המצדיקים את איסור הפרסום, הכתבה תוסר מייד.
כל עוד אין כאלה, מתוקף סמכותי לאקטיביזם עיתונאי וחובתי להגן על האינטרנס הציבורי שלא להפלות בין חשוד לחשוד - הנני מכריז על צו איסור הפרסום כבטל ומבוטל כאילו לא ניתן (void).

האינטרס הציבורי הוא לבער את השחיתות ולא להצניע א מעורבותם של המושחתים הבכירים רק משום שהם עשירים כל כך ויש להם ערוץ הידברות עקיף עם השופטים.

אור השמש, לא החושך והטחב, הם חומר החיטוי הטוב ביותר.

אירועים בעברו של פרנקל והקשר החם לשמעון פרס

לפני כמה חודשים הייתה לפרס מעידה פומבית, כאשר הוא ושלושה מבכירי מפלגתו (דליה איציק, בן-אליעזר ורמון) נסעו לקאן, לחתונתו איל הון הבינלאומי אהרון פרנקל. הנסיעה הייתה על חשבונו של פרנקל, תורם ותיק של העבודה, שגם מימן את האירוח המלכותי שלהם בסוויטות מפוארות.

כמה שבועות בלבד לאחר פירסום נסיעתו של שמעון פרס לחתונה במונקו, על חשבונו של המיליונר המתפרנס משוחד מהתעשייה האוירית, נודע לוועדת האתיקה של הכנסת על נסיעה נוספת של פרס חינם - הפעם לשוויץ. נחשו למה? כן כן, שוב אירוע שקיים מיליונר, ששוב מימן את הנסיעה של פרס.

הפעם זו הייתה נסיעת-חינם לבר מצווה שקיים חברו המיליונר דניאל עמר, שמימן את כרטיס הטיסה ואת שהייתו של פרס בשוויץ. לנסיעה הצטרף גם השר במשרד האוצר, מאיר שטרית מהליכוד. עמר הוא מראשי יהדות מרוקו, ומקורב לבית המלוכה המרוקני.

 אחד מחברי וועדת האתיקה של הכנסת אמר: "לצערי, הוועדה תלויה במנגנון הלשנה של הציבור. אין לנו את הכלים לעקוב אחר חברי הכנסת. אל לנו לקנות את כל הסיפורים של חברי הכנסת על נסיעותהם לחברים. הקשר בין הון ושלטון הופך לבולט יותר ויותר".

יועץ התקשורת של פרס, יורם דורי, לא מבין על מה המהומה: "אם יש לו חבר קרוב שמזמין אותו אז אני לא מבין מה הבעיה. השבנו לוועדת האתיקה על השאלות, ומבחינתנו העניין סגור".

ומה אומר החוק? חוק "שרות הציבור" קובע כי לעובדי ציבור אסור לקבל מתנה הניתנת להם בשל תפקידיהם. החוק מתיר לח"כ לקבל מתנה או שווה ערך עד לסכום של 500 שקל. ועדת האתיקה של הכנסת קובעת כי אסור לח"כ לקבל כרטיסי טיסה - אלא אם מדובר באירוע ממלכתי. ולא, לא מדובר בחתונה או בר מצווה.

בעבר פרסם העיתונאי אריה אבנרי ב"ידיעות אחרונות" פרשה כלכלית פלילית שבה היה מעורב פרנקל, ולפני זמן מה יזם אבנרי הגשת תלונה של עמותת אומ"ץ למען מינהל תקין נגד הארבעה לוועדת האתיקה של הכנסת, שנזפה בהם על קבלת מתנות בניגוד לחוק. בשלב זה פרס וחבריו מסרבים להעביר את דמי האירוח.

כמו כן הוזמן פרנקל לגאלה של מוזיאון ישראל. הערב היה בחסות אנייס ובני שטיינמץ, ובנוכחות ורון חולדאי, ראש עיריית תל אביב יפו ויו"ר חבר הנאמנים של המוזיאון, ורעייתו יעל. אורחי הכבוד היו אביבה וסמי עפר.

באירוע נכחו אלי ויזל ואשתו מריון, מרטין אינדיק, לשעבר שגריר ארה"ב בישראל, איש העסקים החשוד בפרשיית השוחד הנוכחית אהרון פרנקל, דייויד חלילי, שילה ומואיז ספרא, אבי פזנר, יו"ר קרן היסוד העולמית, ורעייתו, מרטי פזנר - נציגת המוזיאון באירופה; שולי כסלו, סמנכ"ל מוזיאון תל אביב לאמנות, ואנשי חברה ועסקים רבים מאירופה ומישראל.

פרשייה זו מתקשרת לפרשיות רבות נוספות, שבהם מסתבר כי פעולותיו של שמעון פרס קשורות קשר הדוק לקידום עיקאותיהם של אילי הון הגורפים הון עתק מהקירבה שלהם אל מר שמעון פרס ומהלכיו המדיניים, כביכול. שליטתו של מר פרס בפרקליטות ובגורמי המשפט והחקירה הבטיחו לו חסינות מוחלטת, אולם באחרונה התגלו סדקים ונראה כי מר פרס נרדם בשמירה וטבעת השחיתות סביבו הולכת ומתהדקת, כמו סביב הנשיא הנערץ וייצמן, בזמנו.

בין היתר, ידוע כי פרס מקדם את עסקיהם של בני משפחתו ומקורביו בעסקי תקשורת ותשתית במאות מליוני דולרים ברשות הפלסטינית, ובהן חברת הטלפונים הסלולרית פלטל.

מהתעשיה האווירית נמסר בתגובה: "משטרת ישראל ביקשה וקיבלה מסמכים מכמה משרדים בתעשייה האווירית. החברה משתפת, ותמשיך לשתף פעולה עם המשטרה ולמסור מסמכים ככל שידרש".


קישור לדיון בעניין צו איסור הפרסום בעניין זה

Original article

================================================
לכתבה המקורית המלאה


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה