ברוכים הבאים לבלוג של פילוביץ' שחף
בישראבלוף מגלה פילוביץ שחף לעם ישראל
את כל מה שהתקשורת מקפידה להסתיר

עמותת אומ"ץ הגישה ערעור - לפתוח מחדש חקירת התע"א !!

פילוביץ שחף רוטר 05.09.2007 22:30
 "אזהרה: צו איסור פירסום על חשוד"

"אזהרה: צו איסור פירסום על חשוד"


"צו איסור פרסום שערורייתי ובלתי חוקי בעליל בית משפט השלום בתל אביב הורה הערב לשחרר בערבות ובתנאים מגבילים את אחד החשודים, ואסר לפרסם את שמו למשך 90 יום. צו איסור הפרסום ניתן על ידי השופטת הדסה נאור תוך ביצוע עבירות על החוק, ועל כן אין לו תוקף משפטי מחייב (מה גם ששמו של החשוד פורסם בהרחבה בערוצי הטלויזיה, הרדיו ואתרי האינטרנט, כולל ערוצי החדשות בשפות אחרות של גלובל-ריפורט ברומניה ויתר המדינות בהן פעל פרנקל, ובעיקר, עד לשעה זו ממש, אתר בתי המשפט בעצמו מפר את הצו ומפרסם את שמו של העצור פרנקל, אז מה לתקשורת להיות יותר צדיקה ממערכת המשפט...)."לחדש החקירה בפרשת השוחד בתע"א"

העמותה הגישה ערר על ההחלטה של משטרת ישראל והפרקליטות לגנוז את תיק החקירה בפרשת השוחד בתעשיה האווירית המנכ"ל לשעבר, משה קרת, נחשד כי קיבל אישית שוחד וטובות הנאה על עסקות "שסידר" לכמה סוכני רכש שפעלו בשורות הקונצרן וייצגו אותו מול מדינות זרות הוא נחקר במשטרה ונאסר עליו להיכנס למשרדי הקונצרן
מאת: דרור מרום


קרת מקבל מאולמרט כשר התמ"ת את פרס היצואן המצטיין

עמותת אומ"ץ פנתה הבוקר (יום ד', 5.9.07) ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, והגישה ערר על החלטת המשטרה והפרקליטות הראשית לגנוז את תיק החקירה בפרשת שחיתות שאירעה לכאורה בתעשיה האווירית.

בפרשה נחקרו מנכ"ל התעשיה האווירית במשך כ-20 שנה, משה קרת, ואיש העסקים אדיב אבירם - אביה של מזכירתו האישית של קרת, אילנה קינד.

התעשיה האווירית אינה מגיבה לנושא, אך גורמים יודעי-דבר מסרו ל-Nfc כי ידוע להם שהפרקליטות החליטה לסגור את תיק החקירה מטעם של חוסר הוכחות, העובדה שקרת כבר פרש מהתפקיד, ומפאת גילו המתקדם.

הרקע - אדיב אבירם ניסה לקבל תפקיד של סוכן בחברת רום-איירו, מרומניה, המייצרת חלקים למטוסי מנהלים מתוצרת התעשיה האווירית, כגון "גלאקסי" ו"אסטרה". קרת הואשם כי סייע לאביה של מזכירתו בתוקף תפקידו - וניסה לסייע לו לקבל את התפקיד. נחשד כי קיבל בתמורה טובות הנאה.

נאמר כי מזכירתו ניצלה את מעמדה ללחץ על מנכ"ל הקונצרן בעל ההשפעה, כדי שאביה יקבל את התפקיד שנושא בחובו הכנסות. החקירה הובילה לאיסור על קרת להיכנס למשרדי הקונצרן - ובסופו של דבר גרמה גם לפרישתו לאחר כ-20 שנה בתפקיד.

חבר הצוות המשפטי של העמותה, עו"ד פינחס פישלר, טוען בפנייתו כי בחודש מרס 2004 פנתה העמותה באמצעותו למשטרה והגישה תלונה לחשדות כבדים לקבלת שוחד לכאורה על-ידי בכירים בתעשיה האווירית. פישלר טוען בפנייתו כי חקירת המשטרה החלה ביחידה לחקירות הונאה, והועברה מאוחר יותר ליחידה לחקירות בינלאומיות.

חוקרי היחידה קיבלו מאומ"ץ חומר ראיות לכאורה, ובין-השאר אף נשלח למסור עדות במשטרה אדם מסוים שהיה מקור של אומ"ץ. פישלר טוען כי: "באופן תמוה ובניגוד לכללי מינהל תקין, נודע באקראי בימים האחרונים לאומ"ץ כי החקירה הסתיימה והתיק ניגנז ולא נימסרה כל הודעה רשמית". אומ"ץ תובעת מהיועץ המשפטי לבחון מחדש את מכלול חומר הראיות המצויות בתיק החקירה על-מנת להורות להגיש כתב אישום נגד החשודים או לחילופין להורות למשטרה לערוך חקירות.

לאחר שהחשדות נגדו הגיעו למשטרה, נעצר קרת בשעתו בבוקר בביתו, והובל לחקירה ביחב"ל. רק בסמוך לשעה 18:00 הסתיימה חקירתו. קרת שוחרר לביתו, בתנאים מגבילים: נאסר עליו לצאת את הארץ, ללא התר, נאסר עליו לשוחח עם חשודים בפרשה או עם עדים, וכן הוא נדרש לערבות עצמית.

חקירת קרת נעשתה לאחר שלושה חודשים שבמהלכם התקיימה חקירה גלויה, שלה קדמה חקירה סמויה. מבקר המדינה הקודם, אליעזר גולדברג, הוא שחשף את הפרשה. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הוא שהורה על חקירה.

לחקירת קרת קדמו כמה התייעצויות בדרג הבכיר ביותר במשטרה ובפרקליטות, וזאת נוכח מעמדו כמנכ"ל התעשיה האווירית, המקיימת קשרים ענפים ורגישים עם התעשיה הביטחונית בישראל ובחו"ל. התעשיה האווירית היא התאגיד הביטחוני-תעשייתי הגדול בארץ.

על-פי החשד, קרת נתן ידו לעסקות בהקף של עשרות מיליוני דולרים, בהן מעורבים מקורבים. מחומר הראיות עולה חשד, כי קרת קיבל אישית שוחד וטובות הנאה בגין עיסקות שסידר לכמה סוכני רכש שפעלו וייצגו, תמורת עמלות, את התעשיה האווירית וגורמים אחרים.

מעדות שהגיעה ל-Nfc עולה, כי מוקדם בבוקר הגיעו חוקרי המשטרה לביתו של קרת, ביצעו חיפוש במשך כשלוש שעות ו"שלפו" אותו לתחנת המשטרה. קרת הובל בניידת והגיע סמוך ל-10:00 לתחנת יחב"ל בפתח- תקווה. פשיטה נעשתה גם בלשכתו בתעשיה האווירית. גם מזכירתו האישית נלקחה לחקירה.

נוצר: 05/09/2007 | עודכן: 05/09/2007 | רשימות נוספות: דרור מרום


http://ometz-il.org/Activities.htm


*******************************************************

לכתבה המקורית המלאההוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה