ברוכים הבאים לבלוג של פילוביץ' שחף
בישראבלוף מגלה פילוביץ שחף לעם ישראל
את כל מה שהתקשורת מקפידה להסתיר

אל: היועץ המשפטי לממשלה- עו"ד יהודה ויינשטיין - הנדון : בדיקת התנהלות מחלקת הבג"צים...

פילוביץ שחף 28.04.2010 21:47
לחץ/י על התמונה:  פרשת עמרי עדיקא = פרשת קו 300 של משטרת ישראל (*)

לחץ/י על התמונה: פרשת עמרי עדיקא = פרשת קו 300 של משטרת ישראל (*)


"במכתב ששיגר גל למנהל הפרויקטים של אומ"ץ, דב גולדברד, נאמר בין היתר: "בתי המשפט הישראלים עמוסים לעייפה ומכאן שהעומס על השופטים ועל מערכת השפיטה במדינה הוא מעל ומעבר. הגיעה העת לבחון את שינוי סדרי עדיפות במדינה באופן שמערכת בתי המשפט תזכה לסדר עדיפות שיאפשר תפקוד יעיל והולם יותר של העשייה השיפוטית... השופטים במדינת ישראל הם מבין הבודדים מבין העולם המערבי הנדרשים לשמוע תיקים במשך חמישה ימים בשבוע באופן שלמעשה לא נותר להם זמן מובנה לכתיבת פסקי דין ולהכנת החומר, ובנסיבות אלה הם נאלצים לעשות זאת בשעות אחרי הצהריים, בערבים ובשבתות בבתיהם." (מקור: מסמך מצ"ב) 

28.4.10

 

אל :היועץ המשפטי לממשלה- עו"ד יהודה ויינשטיין .  

 

 

הנדון : בדיקת התנהלות מחלקת הבג"צים לאור דברי מנהל בתי המשפט בישראל השופט ( בדימוס ) משה גל לתנועת אומ"ץ – דחוף !!!.      

 

1 .להלן חומר שפורסם היום באתר ערוץ 7 באינטרנט ובאתר תנועת אומ"ץ .

 

      'העומס בבתי המשפט - כפול מהמקובל במערב'

 

מנהל בתי המשפט: העומס המוטל על השופטים בישראל הינו כפול מהממוצע המקובל בעולם. "המערכת תחת עומס שאין לו אח ורע בעולם".

שמעון כהן

מנהל בתי המשפט בישראל, השופט (בדימוס) משה גל, כתב לפני כמה ימים לתנועת אומ"ץ כי מערכת בתי המשפט בארץ פועלת תחת עומס תיקים עצום שאין לו אח ורע בעולם.

לדבריו לכל שופט ישראלי יש מספר כפול של תיקים מהנהוג והמקובל בעולם המערבי.

במכתב ששיגר גל למנהל הפרויקטים של אומ"ץ, דב גולדברד, נאמר בין היתר: "בתי המשפט הישראלים עמוסים לעייפה ומכאן שהעומס על השופטים ועל מערכת השפיטה במדינה הוא מעל ומעבר. הגיעה העת לבחון את שינוי סדרי עדיפות במדינה באופן שמערכת בתי המשפט תזכה לסדר עדיפות שיאפשר תפקוד יעיל והולם יותר של העשייה השיפוטית...  השופטים במדינת ישראל הם מבין הבודדים מבין העולם המערבי הנדרשים לשמוע תיקים במשך חמישה ימים בשבוע באופן שלמעשה לא נותר להם זמן מובנה לכתיבת פסקי דין ולהכנת החומר, ובנסיבות אלה הם נאלצים לעשות זאת בשעות אחרי הצהריים, בערבים ובשבתות בבתיהם."

תשובתו של מנהל בתי המשפט בישראל לתנועת אומ"ץ באה בעקבות פניית התנועה אליו, שהתבססה על ספרו של יורם שדה שבו מצביע על היבטים חמורים של בעיית עומס התיקים הכבד בבתי משפט, וקובע כי כתוצאה מכך האמון של אזרחי המדינה נמצא בשפל.

 

2 .להלן מספר בג"צים אשר מחלקת הבג"צים מיהרה להגן על המשטרה והוגשו על ידי שוטרים וקצינים בחודשים האחרונים( הציטוט מתוך דו"ח השחיתות השלטונית של עו"ד פנחס פישלר לחודש מאי 2010 ) :

א . ביקורת בית המשפט העליון על מפכ"ל המשטרה: בדיון שהתקיים ביום 17/03/2010  בעתירה שהגישה השוטרת אירנה גורוחוד, שנחטפה לפני כשנתיים על-ידי עבריין מאשדוד, מתחה נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, ביקורת נוקבת על החלטת המשטרה לפטר אותה מתפקידה - והביעה תרעומת על ממצאי הוועדה שחקרה את הפרשה. "יש יחסיות, אי אפשר להטיל את כל האחריות על אדם אחד.   "שוטרים עומדים בסיטואציות קשות, אבל אי אפשר לומר שהכשל הוא בלעדי שלה. אין כאן שום מדרג של הכשלים והמסקנות. מה עם הממונים עליה, למה הם לא השתלטו עליו?" שאלה ביניש. "כל המעורבים פעלו תוך ביצוע כשלים חמורים, אולם רק אדם אחד נשא בתוצאה. שאר השוטרים נתנו לו רכב ואפשרו לו לצאת מהתחנה. למה בהם לא נלחמו?". לביקורת החריפה הצטרפה גם כב' השופטת אסתר חיות, שדנה גם היא בעתירה. "איזה מסר מערכתי עובר כשמי שנושא בדין הוא הפקוד ולא הקצין? האם זה תקין? היא הרי לא פעלה לבדה. היו עוד שוטרים וקצינים בכירים, אבל ההתרשמות שלנו היא שהחמירו איתה יחסית לאחרים".  בתום הדיון קבעו השופטות כי על הפרקליטות להעביר לידי המפכ"ל את ההערות שלהן לעתירה שהגישה גורוחוד עד ליום ה-8 באפריל. לאחר מכן, הודיעו כי ייבחנו את תגובת המפכ"ל לדברים, ואם יתרשמו כי לא פעל כנדרש - יכריעו את הדין בפרשה.

 

ב.בג"ץ רפ"ק עמרי עדיקה נגד מפכ"ל המשטרה ואח': לוטה חומר רב שהעביר לח"מ רפ"ק עמרי עדיקה, אשר עתר לבג"ץ  כנגד פיטוריו על ידי מפקדיו במשטרה אותם הוא מאשים בהאשמות קשות וכבדות. לוטה על תלונתו למח"ש, ליועץ המשפטי לממשלה, לשר לבט"פ והעתירה לבג"ץ. ראוי כי תכנס לעובי הקורה. ספק אם ניתן לעבור לסדר היום, למקרא האשמות כה קשות. קשה לעצום עין למקרא הדברים.

 

ג . נוקמים בקצין המצטיין "קרמשניט": התנועה לאיכות השלטון פנתה  [1/2/2010] במכתב לשר לביטחון הפנים ולמפכ"ל המשטרה ודרשה לפעול לקידומו של סגן ניצב אפריים ארליך שקידומו במשטרה עוכב – שנים ארוכות - לאחר שחשף את מחדלי המשטרה בחקירת משפחת הפשע פריניאן. לדברי התנועה לאיכות השלטון קידומו של סגן ניצב ארליך נעצר בשל נקמנות וסגירת חשבון לאחר שחשף מחדלים בפרשת פריניאן ובפרשות אחרות. לוטה הודעת התנועה לעיתונות. כתבה נרחבת בעניין שדרה עדי מאירי, ב"קול ישראל", רשת ב', 2/2/2010 בחדשות מהדורת הצהריים.

 

ד . בג"ץ תנ"ץ מאיר בובובזה: המשטרה "שכחה" להגיש את תגובתה לבג"ץ, תחת תצהירים, במועד שנקבע, בעתירת תנ"ץ בוקובזה לבית המשפט העליון. מישהו שם נרדם. למשטרה מותר הכל. לו"ז בית המשפט העליון – אינו נוגע לה... . אני מציע ליועץ המשפטי לממשלה החדש לבחון את אמינות התצהירים...

 

 

3 . לאור הדברים החמורים שהועברו כתשובה לתנועת אומ"ץ ובניהם:

"בתי המשפט הישראלים עמוסים לעייפה ומכאן שהעומס על השופטים ועל מערכת השפיטה במדינה הוא מעל ומעבר".

מבקש לבדוק בדחיפות מדוע מחלקה אחת של משרד המשפטים ממהרת להתייצב לבג"צים שנויים במחלוקת ובכך להגביר את העומס בבית המשפט העליון ואילו מחלקה אחרת ( מנהל בתי המשפט ) מתלונן על קריסת השופטים מעומס ???

 מחלקת הבג"צים ממהרת להגן על המשטרה בכל מצב בכל בג"ץ ובכך " חוטאת " לתפקידה וכעת אף הדבר מגובה בדברי מנהל בתי המשפט בתשובה רשמית .

 

4 . מציע לטפל בדחיפות בעניין , ומאחר וסעיף 2/ב הינו הקרוב ביותר מבחינת העיתוי ( בתאריך 6.5.10 יתקיים הדיון ) וחמורה  ביותר הגנת הפרקליטות על המשטרה בגין התנהלות השר לבט"פ והקצינים הנוגעים לעניין כפי שמתריע עו"ד פנחס פישלר " קשה לעצום עין למקרא הדברים " יש לתת עדיפות לטיפול על מנת שמחלקת הבג"צים לא תתבזה שוב כפי שהתבזתה בבג"ץ שהוזכר בסעיף 2/א ובעיקר תוריד את העומס המיותר מבג"ץ .

                                                 

                                                    עמרי עדיקה

                                                    רחוב האפרסמון 68

                                                    אשקלון

                                                    057-6710629

 

 

     העתק: השר לביטחון הפנים- מר יצחק אהרונוביץ .

                שר המשפטים- מר יעקב נאמן

                 מבקר המדינה – השופט ( בדימוס )  מיכה לינדשטראוס

                תנועת אומ"ץ – מר דב גולדברג

                ח"כ אילן גילאון

                 עו"ד פנחס פישלר

                מפכ"ל המשטרה – רנ"צ דודי כהן

                ראש אמ"ש- ניצב עמיחי שי .          

 


attachment 280410 (1).doc - מכתב ליועמ\"ש לממשלה: \'העומס בבתי המשפט - כפול מהמקובל במערב\'הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה