ברוכים הבאים לבלוג של פילוביץ' שחף
בישראבלוף מגלה פילוביץ שחף לעם ישראל
את כל מה שהתקשורת מקפידה להסתיר

המצגת שמספרת על קשר הפליטים של האו"ם (*)

פילוביץ שחף, שמעון כהן, לוי גרוסמן 11.02.2011 11:52
לחץ/י על התמונה: ד''ר גיא בכור על ספרה של ג'ואן פיטרס ''מאז ומקדם'' (*)

לחץ/י על התמונה: ד''ר גיא בכור על ספרה של ג'ואן פיטרס ''מאז ומקדם'' (*)


עם ישראל היקר, שנה טובה וגמר חתימה טובה !! לפני כשלוש +, חשפתי כאן בפרט וברשת בכלל את המסמך/הספר של "ג'ואן פיטרס/מאז ומקדם" - פרקים נבחרים מהספר, מאז ועד להיום לאט אבל בטוח - תרתי משמע, הנתונים שעולים מהמסמך/ספר חילחלו ונטמעו בכל בר/ת דעת החפץ/ה חיים במדינת ארץ ישראל. שימו לב מה אומר/וכותב ד"ר גיא בכור - לחץ/י על התמונה...המצגת שמספרת על קשר הפליטים של האו"ם

אל תוך מצגת אחת כינסה אמנית צילום ושירה, תושבת עוטף עזה, נתונים שחובה להכיר בסוגיית הפליטים ואונר"א.
פרסום ראשון: 01/02/10, 23:29
שמעון כהן

סיוע הומניטארי מאונר"א
.

להאזנה לראיון

האמנית יונה לוי גרוסמן, תושבת עוטף עזה, נברה בספרים ומחקרים בניסיון להתחקות אחר מקורם של הפלשתינים ומקור בעיית הפליטים הפלשתינים ונדהמה לגלות פרטים שמרבית הציבור בישראל אינו מודע להם. כדי להביא את המידע הרחב הזה לידיעת הציבור כינסה אותו למצגת אחת והחלה להפיץ אותה ברחבי הרשת. שוחחנו עמה ביומן ערוץ 7 ושמענו על מה שהוביל אותה למעשה.

"שנים רבות לא ידעתי מה קורה והושפעתי מהתעמולה והשקרים הערביים. חשבתי שגזלנו את אדמתם עד ששמעתי הרצאה של איש שמאל ידוע שביקש ממני לא לפרסם את שמו, ובהרצאה נודע לי ששמונים עד תשעים אחוזים מהפלשתינים הם בעצם מתיישבים שהגיעו רק בעת החדשה".

המידע החדש הוביל את לוי גרוסמן לנבור בספרים ובמחקרים ולגלות נתונים מרתקים. "כתושבת עוטף עזה היה עצוב לי לשמוע שצה"ל הפגיז בית ספר של אונר"א לכן נברתי וחפרתי במאמרים ובספרים שהציבור לא מגיע אליהם על אונר"א".

כאמור, לוי גרוסמן נחשפה לפרטים חדשים ישנים. "הפלשתינים טוענים שגזלנו את אדמותיהם. באתר אונר"א באנגלית מופיעה הגדרת המונח פליט – כל ערבי ששהה בארץ ישראל בין השנים 46' ל-48  תהיתי מדוע דווקא בשנים הללו והבנתי שמדובר בשנים שבהם רוב הפלשתינים הגיעו לכאן. הרחבת ההגדרה הזו לחמש שנים או יותר הייתה מביאה למצב שבו כמעט ואין פליטים".

עוד מספרת לוי גרוסמן ומציינת את קיומם של שני ארגוני סעד לפליטים מטעם האו"ם. האחד עוסק בכלל הפליטים בעולם ואילו השני, אונר"א, עוסק בפלשתינים על פי הגדרה זו. "יש הפרדה מוחלטת בין הפליטים כתוצאה ממלחמת השחרור לשאר הפליטים בעולם. כלומר מה שמבדיל אותם זה המלחמה ביהודים".

לוי גרוסמן מדגישה שבעוד בכל מקום אחר בעולם הפליטות חדלה כעבור מספר חודשים עד שנה או שנתיים שכן הפליטים משוקמים ומשוכנים במקומות חלופיים הרי שאונר"א משמר את מצבם של הפליטים והגדרתם ואינו מאפשר את שיקומם מחוץ למחנות. עוד היא מספרת כי על פי הגדרות הארגון, פלשתיני שהשתקם באופן עצמאי בארצות הברית או בכל מקום אחר בעולם ממשיך להיחשב ברשימות אונר"א פליט לכל דבר.

בדבריה לוי גרוסמן אינה קובעת בבירור מה הוביל את האו"ם להקמת שני הארגונים הנפרדים שכן היא אינה חלק מהמערכת הזו, אולם לטעמה ברור שבהיות האו"ם ממומן על ידי כספי הנפט הוא מקדם את האגנדה שעומדת מאחורי כספי הנפט, אג'נדת חיסולה של מדינת ישראל.

לצפייה במצגת שעיצבה לוי גרוסמן

 

הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה